Teknologji

78 vjeçari mposht të rinjtë në CS-GO, shpallet kampion

0

78 vjeçari mposht të rinjtë në CS-GO, shpallet kampion


AutoTech


Gazeta Express

02/11/2020 10:33

I moshuari 78-vjeçar mposht shumë të rinj, shpallet kampion me ekipin e tij në CS-GO.

“Unë jam 78 dhe
do t’ju mposhtë në Counter-Strike!”

78-vjeçari së
fundmi u bë kampion në CS-GO, i cili fitoi turneun e Ligës së të Rinjve CS-GO
në DreamHack me skuadrën e tij, Silver Snipers. Anëtari më i ri ishte 64 vjeç,
transmeton Telegrafi.

Abbe
“DieHardBirdie” Drakborg tha se fitimi i DreamHack ishte momenti i tij i
preferuar në karrierën e tij sepse kjo i lejoi ekipit të tij të shfaqte aftësitë
e tyre para një turme.

“Ishte fantastike”, tha ai.

I’m The World’s Oldest Competitive Gamer | TOTALLY GAME

‘Silver Snipers’
ishin parë ekipi i lartë CSGO në botë, duke frymëzuar lojtarë të tjerë më të
vjetër për të marr pjesë në lojë. Në moshën 78-vjeç, DieHardBirdie është
lojtari më i vjetër në CS-GO në botë dhe më i vjetër për të fituar kampionatin
e tij të parë në lojë.

“Ju kurrë nuk
mund të jeni shumë i vjetër për të luajtur lojëra video”, i tha ai PC Gamer. “Mosha
është thjesht një numër”.

DieHardBirdie filloi të luante CS-GO kur u largua nga puna e tij dhe tani luan të paktën katër orë në ditë. Ai shpjegoi se dashuria e tij për CSGO buron nga nevoja e lojës për përqendrim.