Sport

Barcelona apo Real Madrid? Trajneri i PSG flet për Neymarin

0

Neymar është lidhur me një largim nga kampionët e Ligue 1 gjatë gjithë dritares së transferimit të verës, me raportimet që shkruajnë se gjatë fundjavës Real Madrid ka lëvizur përpara rivalëve të Barcelonës në garën për nënshkrimin e tij.

Ai nuk ishte në skuadër pasi PSG priti Nimes në ndeshjen e tyre të parë në ligë të sezonit dje në mbrëmje, me Kylian Mbappe dhe Edinson Cavani që shënuan në mungesë të tij, përcjell lajmi.net.

“Unë nuk kam asnjë lajm mbi të ardhmen e tij”, tha Tuchel në emisionin televiziv francez Canal Football Club.

“Ai është me ne. Ai ishte shumë vendimtar për ne. Nëse e humbasim Neymar, mbase nuk do të fle. Sepse do të ishte e vështirë për ta humbur atë dhe për të gjetur një lojtar tjetër që mund të bëjë të njëjtat gjëra për ne. Ndoshta asnjë lajm nuk është lajm i mirë”.

“Por duhet të gjejmë zgjidhje edhe pa atë”.

“Po përpiqem ta bind atë që të qëndrojë. Por nga ana tjetër, është një zgjedhje personale. Është mes tij dhe klubit”, tha Tuchel. /Lajmi.net/