Sport

E kalon edhe portierin dhe shënon gol të bukur në Gjermani, 4:0

0

Hertha është duke e shkatërruar Union Berlinin.

Pjesa
e parë u mbyllë 0-0 dhe me këtë u mendua se pjesa e dytë gjithashtu do të jetë
e barabartë.

Por,
jo ndodhi e papritur.

Vendasit
kanë arritur të shënojnë 4 gola deri më tani.

Fillimisht në minutën e 51′ realizoi Vedad Ibisevic, në atë të 52′ Dodi Lukebakio për 2-0 në atë të 61′ Matheus Cunha për 3-0 dhe në minutën e 77’ Dedryck Boyata për 4-0, raporton Gazeta Express.

The post E kalon edhe portierin dhe shënon gol të bukur në Gjermani, 4:0 appeared first on Gazeta Express.