Sport

Formacionet zyrtare: Paris SG – Montpellier

0

Sonte me fillim nga ora 21:00, do të zhvillohet takimi ndërmjet Parisit dhe Montpellier, duel ky në kuadër të xhiros së 21’të në Ligue1.

Parisi kërkon që sot me patjetër ta fitojë këtë takim, pasi ka pikë të barabarta me Lillen që ndodhet në vendin e dytë në tabelë, shkruan IndeksOnline

Pra, aktualisht, Paris SG ka plotë 42 pikë dhe ndodhet në vendin e parë i ndjekur nga Lille që ka poaq dhe Lyoni që ka 40.

Më poshtë formacionet zyrtare të të dyja skuadrave: