Sport

“Hazard ka pasur fat shumë, shumë të keq”

0

Roberto Martinez e lidh me fatin e keq sezonin e parë të Eden Hazard në Madrid

Hazard
ka bërë vetëm 15 paraqitje me fanellën e Real Madridit, dhe ky sezon debutues
cilësohet si dështim për 28-vjecarin.

“Ai është
adaptuar në Ligë dhe në Madrid. Problemet e vetme kanë qenë lëndimet. Ai ka qenë
shumë, shumë i pafat”, u shpreh Martinez.

“Ai
ka humbur më shumë ndeshje këtë sezon se sa për tetë vite në Chelsea. Kjo do të
thotë fat i keq dhe jam i sigurt se shumë shpejt ai fat do të ndryshojë, dhe ai
do të jetë lojtar vendimtar”. /Gazeta Express/

The post “Hazard ka pasur fat shumë, shumë të keq” appeared first on Gazeta Express.