Sport

KF Arbëria nuk kursehet ndaj klubit rus, e mposhtë me rezultat të thellë në miqësore

0

Skuadra e Arbërisë ka zhvilluar sot një miqësore gjatë qëndrimit për stërvitjen në Turqi.

Klubi nga Dobraja e ka mposhtur me rezultatin final në 5:0 klubin rus, FC Lokomotivo B, shkruan IndeksOnline

Golat për Arbërinë e i kanë shënuar, Lika Gresild, Kreshnik Bahtiri, Qlirim Kashtanjeva dhe dy gola nga Almir Kryeziu.