Sport

Klopp e do me çdo kusht Thiagon

0

Liverpool nuk heq dorë nga Thiago Alcantara, i cili vazhdon të jetë dëshira kryesore e trajnerit Jurgen Klopp. Edhe pse lojtari ka shprehur dëshirën për të qëndruar te bavarezët gjasat që ai të largohet në këtë merkato janë të mëdha.

Mesfushorit spanjoll i përfundon kontrata me
kampionët e Evropës në fund të sezonit të ardhshëm dhe gjermanët do detyrohen
ta shesin nëse nuk vjen rinovimi, pasi nuk mund ta humbasin 29-vjeçarin me
parametra zero.

Liverpool dhe Manchester United janë në garë
për Thiagon, me kampionët e Anglisë në “pole”.

Mediat spanjolle raportojnë se lojtari do të
kalojë në “Anfield” ditët e fundit të merkatos.

Jurgen Klopp e do në skuadër dhe Liverpool po
përgatit ofertën finale për klubin bavarez, ofertë që mund të variojë nga 40 deri
në 50 milionë euro.

The post Klopp e do me çdo kusht Thiagon appeared first on Gazeta Express.