Sport

Solano arrestohet pasi nuk respektoj shtetrrethimin për shkak koronavirusit

0

Ish ylli i Newcastle, Nolberto Solano, është arrestuar në Peru pasi ka refuzuar të respektojë shtetrrethimin që ka vendosur ky vend në mënyrë që ta parandalojë përhapjen e koronavirusit.

E
gjithë bota tashmë është paralizuar për shkak të virusit që po merr mijëra jetë
ditë pas dite.

Ai ka
kërkuar falje për veprimet e tij.

“Pendohem
shumë dhe kërkoj të falur”, tha Solano. “S’do të justifikohem. Është e vështirë
për të gjithë, por më e rëndësishmja është shëndeti ynë, pa të s’mund të bëjmë
asgjë”. /Gazeta Express/

The post Solano arrestohet pasi nuk respektoj shtetrrethimin për shkak koronavirusit appeared first on Gazeta Express.