Sport

Topin Guardiola, 3 pikët Mourinho

0

Skuadra e Tottenham ka arritur të shënoj fitore të madhe kundër Manchester Cityt.

Spurs fituan me rezultat 2:0 kundër “Qytetarëve”, transmeton Indeksonline.

Golat për Tottenham I shënuan Sont në minutën e 5-të dhe Le Celso në të 65-tën.

Edhe pse Manchester City dominoj ndeshjen me posedim dhe goditje drejt portës, ata nuk arritën të merrnin së paku një pikë nga kjo ndeshje.

Mourinho me taktikat e tij arriti të dal fitues kundër rivalit të vjetër, Pep Guardiola./Indeksonline/