Sport

Zyrtare: Roma e humb ndeshjen në tavolinë ndaj Spezias, kjo është arsyeja

0

Skuadra e Romës e ka humbur ndeshjen e Kupës së Italisë ndaj Spezias me rezultatin final 0:3.

Ky vendim erdhi pasi klubi romak kreu 6 zëvendësime e q1% nuk lejohet në Kupën e Italisë, shkruan IndeksOnline

Ndeshja e Kupës përfundoi 2-4 por gabimi teknik ndikoi dhe gjykata sot dha verdiktin përfundimtat.

Kjo është humbaj e dytë e Romës në 0-3 pas asaj ndaj Verona.