Teknologji

A do të jetë ky Mercedesi i radhës nga gjiganti gjerman?

0

A do të jetë ky Mercedesi i radhës nga gjiganti gjerman?


AutoTech


Gazeta Express

22/04/2021 0:57

Duhet të pranojmë se ka diçka të çuditshme në lidhje me prodhimet e reja të automjeteve elektrike.

Ka mijëra vetura elektrike dhe një numër i
mirë i sedanëve elektrikë. Por ku janë vagonët praktikë elektrikë?

Mercedes-Benz ka qenë një nga prodhuesit më të
mirë të automjeteve që nga fillimi i këtij viti kur bëhet fjalë për lansimin e
automjeteve të reja elektrike. Gjermanët tani kanë edhe një model të ri – sedan
elektrik EQS, por me sa duket, ajo që i duhet botës tani është një tjetër SUV
elektrik super përbindësh luksoz me çmim mjaft të lartë, transmeton Telegrafi.

Fatmirësisht, gjithçka është e mundur në botën
e mrekullueshme të Photoshop. X-Tomi Design kishte idenë e një EQS më praktike
me hapësirë ​​të shtuar ngarkese dhe kjo rezultoi në interpretimin që shihni në
foton e mëposhtme. Ajo tregon një kamionçinë EQS me një vijë elegant të çatisë.