Sport

E zbulon gazetari spanjoll: Koeman dhe Pique ‘shpërthyen’ ndaj gjyqtarit në tunel

0

Mbrëmë u zhvillua ndeshja më e madhe në plantët, ‘El Clasico’.

Reali fitoi këtë takim me rezultatin e ngushtë në 2:1, duke treguar dominimin në klasike, shkruan IndeksOnline

Pas ndeshjes Pique dhe trajneri Koeman ‘shpërthyen’ me akuza drejtuar gjyqtarin për rastin e pnalltisë.

Gazetari spanjoll, Juanfe Sanz Perez pretendon se protestat midis Koeman, Pique dhe Manzano vazhduan edhe në tunel.

Perez tha se dyshja e Barcelonës ishin të nervozuar me Manzano dhe se kishin përdorur.