Sport

HAALAND ‘raketë’, thyen rekordin e shpejtësisë në Bundesligë

0

Erling Haaland nuk po ndalet duke thyer rekorde.

Sulmuesi norvegjeze shënoi një record të madh, duke regjistruar shpejtësi marramendëse në ndeshjen ndaj Stuttgartit, shkruan IndeksOnline

Si duke gjatësia nuk është problem për Haaland që të arrijë shpejtësin prej 36.04 km/h.

20 vjeçari arriti shpejtësinë 36.04 km/h në gjatë një kundërsulmi dhe njëkohësisht theu rekordin e shpejtësisë për këtë sezon.