Sport

Juventusi, Reali dhe Barcelona vazhdojnë me kokëfortësi, nuk largohen nga Superliga Evropiane

0

Barcelona, Juventusi dhe Real Madridi i kanë reaguar UEFA-s dhe se vendimi i tyre final është se  nuk tërhiqen nga vendimi për Superligën, por që nuk e përjashtojnë mundësin e dialogut.

Mbrëmë u raportua në media se tashmë 9 klube kanë firmosur kontratën e largimit dhe i janë bashkuar sërish UEFA-s, ku me këtë edhe shuhet Superliga, shkruan IndeksOnline

Por, tri klubet në fjalë nuk po zmbrapsen nga fjalët që i kishin thënë me themelimin e Superligës. Ndërsa akuzojnë UEFA-në.