Sport

Sonte pritet të zyrtarizohet meçi i madh, Joshua – Tyson Fury

0

Përballja e peshave të rënda në mes Anthony Joshua dhe Tyson Fury me shumë gjasë do të zyrtarizohet sonte.

Bashkë-promovuesi amerikan i Gypsy Kings, Bob Arum ka shprehur dyshime serioze, por Eddie Hearn kohët e fundit konfirmoi se lufta do të zhvillohet dhe se marrëveshja ishte e përfunduar.

Fury ka rripin WBC, ndërsa Joshua është kampion IBF, WBA dhe WBO.

Duke folur në Mëngjesin Sportiv të Fundjavës, ish-kampioni evropian i peshave të peshës së lehtë në Britani, Spencer Oliver zbuloi se ai pret një njoftim zyrtar jo më larg se sonte.

“Unë mendoj se do të marrim një njoftim në lidhje me meçin AJ vs Tyson Fury, pikërisht sonte, ” tha Oliver.

“Unë mendoj se Eddie do ta shpallë atë sonte, dhe unë kam një ndjenjë që do të jetë në mes të gushtit… 14 gusht është data që kam dëgjuar.

“Kështu që unë mendoj se do ta marrim atë njoftim sonte” tha ai.

Pikërisht data e këtij meçi pritet të jetë ajo e 14 gushtit.