Sport

UEFA shpall lojtarin e ndeshjes Finlanda – Danimarka, është ERIKSEN!

0

22:09 / E Shtunë, 12 Qershor 2021 / G. T.

Shtëpia më e madhe e futbollit në Europë, UEFA ka shpallur lojtarin e ndeshjes Finlanda – Danimarka.

Edhe pse Finlanda fitoi ndeshjen minimalisht 1 me 0, çmimin si lojtari i ndeshjes e fitoi Christian Eriksen, shkruan IndeksOnline

Eriksen gjatë pjesës së parë pësoi një sulm kardiak në zemër dhe u dërgua menjëherë në spitalin më të afërt.

Tani gjendja e tij shëndetësore është stabile.