Sport

Zidane për Hazardin: Ai është lojtar i Realit

0

Trajneri i Realit, Zinedin Zidane është paraqitur në konferencë për media para ndeshjes me skuadrën e Sevillës.

Pyetjet drejtuar Zidane ishin rreth sulmuesit Eden Hazard pas gjesti bërë në ndeshjen gjysmëfinale ndaj Chelseas, shkruan IndeksOnline

“Hazard ka kërkuar falje për atë që bëri, dhe bëri mirë sepse mendoj që s’ka pasur asgjë qëllimshëm. Eden është lojtar i Real Madridit dhe do të luftojë për Real Madridin”, u shpreh Zidane.

“Ai e di se çfarë duhet të bëjë në fushë, dhe do ta bëjë. Kemi folur pas asaj dhe që kërkoi falje, mua, klubit, lojtarëve të gjithëve. Ajo kaloi tashmë dhe tani duhet të fokusohemi te futbolli që për ne është e rëndësishme pjesa e mbetur e sezonit”.